Een bezoek aan de prachtige stranden van Maleisië staat nog altijd hoog op mijn bucketlist – de witte zandstranden, het heldere water en de adembenemende natuur roepen al jaren. Helaas roept mijn portemonnee ook al jaren dat die reis ietwat aan de dure kant is. Maar, het gaat ooit gebeuren! Misschien maar goed dat ik er nog niet geweest ben, want als je mij zou vragen om een typisch gerecht uit Maleisië op te noemen, zou ik direct zakken voor de toets. Mijn kennis van de Maleisische keuken is non-existent, iets wat ik graag wil veranderen. Gelukkig biedt het nieuwe kookboek van Norman Musa, Het lekkerste uit Maleisië, de perfecte kans om mijn culinaire horizon te verbreden en de heerlijke smaken van dit bijzondere land eindelijk te ontdekken.

[Dit is een gastreview van Yvette Koedam]

Review: Het lekkerste uit Maleisië – Norman Musa

Norman Musa

Chef Norman Musa, een gerenommeerde Maleisische chef-kok, is de éxpert van de Maleisische keuken. Hij heeft Het lekkerste uit Maleisië samengesteld om de heerlijke en authentieke gerechten van Maleisië naar jouw keuken te brengen. De Maleisische keuken is een culinaire smeltkroes van veelzijdige smaken, beïnvloed door onder meer de Maleiers, immigranten uit China en India en nakomelingen van al deze mensen, bekend als ‘peranakan’. 

Norman laat je aan de hand van 60 recepten kennismaken met de rijke smaken van de Maleisische keuken, die bekend staat om het gebruik van kruiden, specerijen, kokosmelk en verse ingrediënten. Hij schotelt je met trots gerechten voor die je simpelweg móet eten. Ben je klaar voor een veelzijdige culinaire reis door Maleisië?

Review: Het lekkerste uit Maleisië – Norman Musa
Review: Het lekkerste uit Maleisië – Norman Musa

Het lekkerste uit Maleisië

Van klassiekers als nasi lemak en roti canai, streetfood snacks als popiah goreng (sticky loempia’s) tot verrassende streekgerechten als kari ikan (viscurry) en desserts als bingka pandan (pandanpudding). Voor doordeweekse dagen, etentjes met familie en vrienden, of feestdagen als Suikerfeest en Chinees Nieuwjaar. Met Het lekkerste uit Maleisië, waarin smakelijke recepten worden afgewisseld met prachtige sfeerfotografie, geniet je thuis van alle must-eats uit Maleisië.

Naast de recepten biedt Musa handige tips over het koken met de juiste kruiden en specerijen, evenals de achtergrondinformatie over de culturele betekenis van de gerechten. De recepten zijn bondig uitgeschreven, met stap-voor-stap instructies die je helpen om de gerechten eenvoudig zelf te maken. Bovendien legt Musa uit hoe je typische Maleisische ingrediënten kunt vinden in je lokale supermarkt of Aziatische toko, zodat je niet afhankelijk bent van moeilijke te verkrijgen producten.

CONCLUSIE

Na het lezen van Het lekkerste uit Maleisië wil ik nu meer dan ooit de reis naar Maleisië maken. De veelzijdigheid van de gerechten heeft me echt verrast; de smaken, de kruiden en de manier waarop alles samenkomt is iets wat ik absoluut zelf wil ervaren. Wat me ook positief heeft verrast, is dat de ingrediëntenlijsten vaak minder lang zijn dan ik had verwacht, en de meeste producten zijn gelukkig goed te vinden.

Nu ik helemaal in de sfeer van de Maleisische keuken zit, ben ik van plan Jordy lief aan te kijken en te vragen of hij komend weekend Daging Rusuk Panggang (gekruide runder short-ribs) voor me wil maken. Die lijken mij namelijk zo lekker! Nikmati hidangan anda.

Review: Het lekkerste uit Maleisië – Norman Musa
Review: Het lekkerste uit Maleisië – Norman Musa

Pluspunten:

  • Het lekkerste uit Maleisië is een fijne bundeling van authentieke Maleisische recepten die zowel populair als traditionele gerechten bevatten. Dit maakt het mogelijk om de ware smaken van Maleisië thuis te ervaren.
  • Norman Musa neemt je niet alleen mee in de recepten, maar biedt ook achtergrondinformatie over de Maleisische keuken en de culturele betekenis van de gerechten. Dit maakt het kookboek niet alleen praktisch, maar ook informatief.

Minpunten: 

  • Hoewel het boek suggesties biedt voor het vinden van veel Maleisische ingrediënten, kunnen sommige producten moeilijk te verkrijgen zijn, vooral als je geen toegang hebt tot een goed gesorteerde Aziatische toko. 
  • De Maleisische keuken is van nature vlees- en visgericht, en hoewel er enkele vegetarische gerechten zijn, is het aanbod in het boek niet voldoende voor diegenen die volledig vegetarisch of veganistisch eten.

Nederlands | Druk: 1 | 9789024588404| november 2024 | Hardcover | 208 pagina’s
Dit boek is beschikbaar gesteld door Fontaine Uitgevers.

Klik op de link hieronder om het boek gelijk te kopen:

Elke week de nieuwste recepten/artikelen in je mailbox? Schrijf je dan via deze link in voor de wekelijkse nieuwsbrief! Of volg ons via FacebookInstagram of Pinterest.

MEER LEUKE BOEKEN: