Wanneer de zomerdrukte afneemt, verandert het ritme rond de Millstätter See in Oostenrijk. De temperaturen dalen licht, maar het water blijft op aangename temperatuur en de zon is in de herfstmaanden vaak nog krachtig. Voor wie op zoek is naar een verblijf waar natuur, sport en ontspanning samenkomen, biedt Hotel KOLLERs in deze periode specifieke mogelijkheden. Het hotel, gelegen direct aan de oever, fungeert als uitvalsbasis voor zowel de actieve wandelaar als de golfer.
Alle foto’s in dit artikel zijn van Hotel KOLLERs

Zwemmen en varen in het najaar bij Hotel KOLLERs
Het hotel maakt optimaal gebruik van de ligging aan het water. Een opvallend kenmerk is het meerbad, dat het gehele jaar door verwarmd wordt. Dit stelt gasten in staat om ook in de herfst in de Millstätter See te zwemmen. Voor wie liever op het water verblijft, zijn er verschillende opties: de eigen motorboot van het hotel, het historische oldtimerschip POTO, en de MS KOLLER Swan. Dit laatste schip, een voormalig passagiersschip, is ingericht als relaxschip met mahoniehouten dekken en zitzakken. Het fungeert in de nazomer als een rustpunt aan de oever.
Wie liever de omgeving op het land verkent, heeft toegang tot meer dan 500 kilometer aan gemarkeerde wandelpaden. Deze routes voeren door de omliggende bossen en naar uitzichtpunten boven het meer. Voor fietsers is er het 28 kilometer lange pad rond de Millstätter See, terwijl mountainbikers routes kunnen vinden die tot 2.000 meter hoogte reiken.


Een regio voor de golfsport
Karinthië staat in Europa bekend als een golfregio met een divers aanbod. Er liggen tien golfbanen in de directe omgeving, en door de ligging in het grensgebied van Oostenrijk, Italië en Slovenië zijn ook banen in de buurlanden bereikbaar. Met de Alpe-Adria-Golf-Card hebben spelers toegang tot 21 golfbanen in deze drie landen.
Hotel KOLLERs heeft een nauwe relatie met de sport. Als medeoprichter en aandeelhouder van de nabijgelegen Golfclub Millstätter See biedt het hotel specifieke diensten aan golfers, zoals het reserveren van starttijden, persoonlijk advies bij de baanselectie en faciliteiten zoals een droogruimte voor schoenen en opslag voor trolleys. De 18-holesbaan van de club ligt op een hoogplateau tussen Seeboden en Millstatt en biedt bij helder weer zicht op de Großglockner. Voor beginnende spelers is er de golfschool van Paul Thompson, waar cursussen worden gegeven en persoonlijke trainingen worden aangeboden om de handicap te verbeteren.

Ontspanning en gastronomie
Na een dag op de golfbaan of in de natuur is de KOLLERs Spa beschikbaar. Het wellnessaanbod is door de Relax Guide bekroond met drie lelies. De faciliteiten omvatten een moderne saunacube direct aan het water, een verwarmd buitenbad, een binnenbad van 30 graden en behandelkamers waar onder andere Vinoble-cosmetica worden gebruikt.
De dag wordt bij KOLLERs afgesloten met een keuken die werkt met regionale producten. Het gastronomische programma omvat een uitgebreid ontbijt, huisgemaakte taarten in de namiddag en een zesgangenmenu in de avond. Veel producten, van jam tot ijssoorten uit de eigen ijscowagen, worden in eigen beheer bereid.


Arrangementen
Voor de herfstperiode van 2026 heeft het hotel verschillende arrangementen samengesteld:
- Wandelarrangement (12 september t/m 18 oktober): Inclusief 7 overnachtingen met gourmet-halfpension, drie begeleide wandelingen met transfer, een bezoek aan het eigen Alm-Chalet, een schnapsproeverij, een rondvaart en gebruik van de spa. Prijs: vanaf 950 euro per persoon.
- Golf-Klassik (t/m 4 oktober): Bevat 3 overnachtingen, twee greenfees voor Golfclub Millstätter See, toegang tot de spa en overige hotelfaciliteiten. Prijs: vanaf 570 euro per persoon.
- Golf-Trophy (27 september t/m 4 oktober): Een uitgebreider arrangement van 7 nachten, inclusief vier greenfees, inschrijfgeld voor de golftoernooi op 3 oktober, een achtgangengaladiner en een rondvaart. Prijs: vanaf 1.280 euro per persoon.
- Golf-Safari (t/m 1 november): Inclusief 4 overnachtingen, drie greenfees en vanaf 5 oktober de ‘2 voor 1’-actie waarbij twee personen spelen voor de prijs van één greenfee met de Alpe-Adria-Golf-Card. Prijs: vanaf 635 euro per persoon.
Volg ons ook via Facebook, Instagram of Pinterest.
MEER BIJZONDERE HOTELS: