Je kunt de barman wel uit Korea halen, maar je haalt Korea niet uit de barman! Dat werd wel duidelijk bij de guest shift van Yeonghwi Yun en Hyeokjun Kwon van Bar Cham uit Seoul (Nr. 52 World Best Bars & Nr. 6 Asia’s Best Bars) bij cocktailbar Sins of Sal in Amsterdam donderdag 20 november voor de Woodford Old Fashioned Week.

Woodford Old Fashioned Week: van traditie naar wereldreis
Van 17 tot en met 23 november vind de Woodford Reserve Old Fashioned Week 2025 plaats, waarin meer dan 40 bars door heel Nederland de iconische Old Fashioned vieren. De kracht zit in de eenvoud van de basis, maar ook juist in hoe bartenders wereldwijd die basis gebruiken om nieuwe verhalen te vertellen. Of je nu in Jakarta bent, Barcelona, Den Haag of Seoul, overal krijgt de Old Fashioned een eigen identiteit. Het evenement draait om dat samenspel tussen traditie en interpretatie. En precies dat maakte de komst van Bar Cham naar Amsterdam zo passend binnen deze week.



Bar Cham: een Koreaanse topbar met een eigen signatuur
Bar Cham is gevestigd in een traditionele hanok in Tongin-dong in Seoul en staat internationaal bekend om een stijl die de Koreaanse cocktailcultuur centraal zet. Volgens het juryrapport van Asia’s 50 Best Bars werd Bar Cham geprezen omdat zij als een van de eerste bars in de hoofdstad een Korean-culture-first aanpak hanteerden. Ze werken intensief met lokale spirits, zoals soju, wonju en rijstwijnen, en verwerken ingrediënten zoals deodeok, meadowsweet en inheemse bitters in moderne cocktails. De jury roemde het gebruik van traditionele producten en het vermogen om ze te verweven met internationale technieken tot creatieve, elegante cocktails met lagen die je telkens opnieuw wilt ontdekken.
Dat leverde Bar Cham in 2025 een indrukwekkende 6e plaats op in Asia’s 50 Best Bars en een 53e plek wereldwijd. De combinatie van een serene Koreaanse setting, een compromisloze focus op lokale ingrediënten en internationale finesse maakt de bar tot een bestemming die zowel locals als reizigers weten te vinden. Die signatuur namen Yeonghwi en Hyeokjun duidelijk mee naar Amsterdam.



Vier cocktails, vier hoofdstukken
Tijdens hun guest shift serveerden de twee bartenders vier uitgesproken cocktails die samen een kleine reis vormden door de smaken van Seoul en Amsterdam.
GLOBAL BAR EXCHANGE CHESTNUT CARPONE – Woodford Reserve Bourbon, Wangyulju, mascarpone-room en een chestnut-Earl Grey-yoghurt-clarification: een romig, gelaagd en aromatisch geheel dat warme Koreaanse tonen combineert met een bijna patisserie-achtige finesse.
KENTUCKY MULE IN SEASON – Frisse Jeju-mandarijn, kruidige Korean angelica en huisgemaakt gefermenteerd gemberbier geven deze variant een uitgesproken seizoenskarakter met een speelse, pittige rand.
SEOCHON-ED – Woodford Rye geïnfuseerd met meadowsweet (moerasspirea) en ginseng-amaro, aangevuld met fruitazijn en wormwood-bitters. Complex, licht medicinaal en bijzonder spannend. Mijn persoonlijke favoriet!
PICKLEBACK SOUR – Een gedurfde combinatie van bourbon met mosterdzaad, pickle-soju, IPA, lokale gochugaru en lemonthyme. Een cocktail die speelt met zuur, zilt, pittig en hartig, maar toch verrassend toegankelijk blijft.
De eerste twee cocktails kwamen rechtstreeks uit Seoul, de laatste twee ontstonden uit inspiratie tijdens hun dagen in Nederland. Zo gingen ze met de chefs van restaurant De Kas op stap om te wildplukken, iets wat ze zichtbaar fascinerend vonden. Die nieuwe indrukken vloeiden rechtstreeks het glas in.



De keuken van Sins of Sal: een perfecte match
Niet alleen de cocktails, ook de keuken van Sins of Sal was fantastisch. De nieuwe gerechten van hun menu vormden een heerlijke tegenhanger voor de drankjes. Gehalveerde eieren met salsa macha, opgeklopt eidooier, chipotle-kewpie en crunchy chicken chicharrón waren romig, pittig en heerlijk rijk. De scallop tostada met gemarineerde sint-jakobsschelp, prawn-head mayo en gefermenteerde hotsauce was fris en verfijnd.


De taco’s met langzaam gegaarde beef cheek, achiote, kaas, mezcalhotsauce en verse ananas leverden precies de juiste combinatie van comfort en pit. Daarna kwamen de corn fritters met Hoja Santa-zout en michelada-ketchup, en de luchtige potato puffs met pecorino en aji-huacatay mayo. Een rijtje dat perfect aansloot bij de spanning en creativiteit van de cocktails.


Waarom je eens zo’n avond moet meemaken
Een guest shift zoals deze is meer dan een avondje cocktails. Het is een moment waarop culturen samenkomen, stijlen botsen en smaken zich mengen. Je proeft wat er internationaal speelt, je ziet hoe bartenders elkaar inspireren en je krijgt een glimp van wat een topbar van de andere kant van de wereld zo bijzonder maakt.
Elke week de nieuwste recepten/artikelen in je mailbox? Schrijf je dan via deze link in voor de wekelijkse nieuwsbrief! Of volg ons via Facebook, Instagram of Pinterest.
Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door een uitnodiging van Woodford Reserve
Disclaimer
MEER COCKTAILS:
Geef een reactie